V roku 2015 sme opäť rástli rýchlym tempom!

Naša správcovská spoločnosť v roku 2015 získala do správy 588 bytov v 12 samostatných objektoch a opäť sa zaradila na popredné miesta v rýchlosti rastu správcovských spoločností v Bratislave.

Bratislava v roku 2015 opäť zažíva stavebný boom. Novostavby vznikajú takmer vo všetkých častiach Bratislavy a blízkeho okolia. Rozostavaných je niekoľko tisíc nových bytov a priaznivá situácia na trhu umožňuje budúcim vlastníkom vyberať naozaj zo širokej ponuky bytov. Rok 2016 bude v tomto ohľade minimálne porovnateľný s rokom 2015, ak nie lepší. Vzhľadom na to, že každá novostavba, či už ide o bytový dom, alebo polyfunkčný objekt, potrebuje svojho správcu, je toto obdobie priaznivé aj pre správcovské spoločnosti, ktoré sa uchádzajú o dôveru developerov a investorov.

Správcovská spoločnosť HomePro sa špecializuje na novostavby, pričom väčšina spravovaných bytových domov sú práve novostavby. Do rokovania o správe vznikajúcej novostavby vstupuje HomePro už počas výstavby a spoločne s investorom rieši celý projekt z hľadiska správy. Často krát vie HomePro poukázať na prípadné chyby, alebo nedostatky projektu, ktoré by mohli budúcim vlastníkom znepríjemniť bývanie, alebo zabrániť spravodlivému rozpočítaniu nákladov medzi jednotlivých vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Investori tento prístup oceňujú, keďže spokojní zákazníci, ktorí sa stanú vlastníkmi bytov v ich novostavbách, majú tendenciu sa pri ďalšej kúpe bytu obrátiť opäť na rovnakého investora a zaujímať sa o byt v jeho novom projekte.

„Investori bytových domov a polyfunkcií, ktorí nám zverili svoj objekt do správy pri kolaudácii, sa zvyknú na nás automaticky obrátiť pri svojom novom projekte“ hovorí Andrej Dula, riaditeľ spoločnosti HomePro. „Taktiež to platí pri etapovitej výstavbe, ktorá je dnes veľmi moderná, pri ktorej preberáme do správy postupne všetky etapy výstavby projektu, až pokým nie je projekt hotový a všetky byty a nebytové priestory v ňom odovzdané vlastníkom“ dopĺňa Andrej Dula.

Aj v roku 2016 sa bude HomePro uchádzať o dôveru investorov a vlastníkov bytových domov a polyfunkcií, pričom už na začiatku roku 2016 opäť plánuje nové akvizície bytových domov, ktoré by mali HomePro posunúť cez hranicu 3 500 bytov v správe. HomePro sa bude naďalej snažiť prinášať svojim klientom modernú, transparentnú a flexibilnú správu nehnuteľností.

Článok bol uverejnený na portláli SME.

 

 

Zoznam bytových domov, ktoré sme v roku 2015 prevzali do správy:

 

bytový dom PUNTA

Bytový dom PUNTA

V správe od: 03.2015
Adresa:  Čiližska ulica, Vrakuňa
Počet bytov: 71

Modrá Guľa

Modrá Guľa

Adresa:  Suché mýto 4-6, Bratislava
Počet bytov: 63
Nebytový priestor: 1838 m2 - 27 NP + 76 skladov

Svetlá – Slávičie

Svetlá – Slávičie

Adresa:  Svetlá 8, Svetlá 10, Slávičie údolie 41, Bratislava
Počet bytov: 60
Nebytový priestor: 937m2 = 71 PM v garáži domu a 645m2 = 3 NP

Melrose – Starorímska 12

Melrose – 3. Etapa

Adresa:  Starorímska 12, Bratislava
Počet bytov: 11
Nebytový priestor: 158m2 = 2 NP

Gaštanová alej

Gaštanová alej – fáza III.

Adresa:  Firmová 1-11, Bratislava
Počet bytov: 18

Ružinovská jednička

Ružinovská jednička

Adresa:  Ružinovská 1 - Bratislava
Počet bytov: 114

TAMMI

TAMMI

Adresa:  Saratovská, Bratislava
Počet bytov: 104

Machnáč

Machnáč – Jedľa, Javor, Gaštan, Jaseň

Adresa:  Drotárska cesta, Bratislava
Počet bytov: 144

 

Zaujal Vás tento článok? Nechajte si vypracovať bezplatnú cenovú ponuku.

Stránkové dni

Platné od 1.3.2017

Pondelok

08.00 - 12.00

13.00 - 18.00

Utorok

nestránkový deň

Streda

08.00 - 12.00

13.00 - 18.00

Štvrtok

nestránkový deň

Piatok

nestránkový deň

Infolinka NonStop
Havárijná
služba
NonStop

Zisti viac (PDF, 343kB)